Festivāla "Sudmaliņas" Grand Prix saņem ansamblis BATUMI no Gruzijas

2016. gada 7. jūlijā ar koncertu Pasta salā, Jelgavā noslēdzās VIII Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Festivāla konkursā Grand Prix un naudas balvu 1000 eiro apmērā saņēma Batumi kultūras nama Envera Habadzes vārdā nosauktais Valsts horeogrāfiskais ansamblis BATUMI no Gruzijas. Šogad festivālā deju ansambļu konkurss notika pirmo reizi, to vērtēja starptautiska žūrija.

BATUMI, Gruzija

Pirmo vietu konkursā ieguva Poznaņas Tehnoloģiju universitātes tautas deju ansamblis POLIGRODZIANIE no Polijas, otro - Ečmiadzinas klostera un AGBU (Vispasaules armēņu labdarības savienība) deju ansamblis AMBERD no Armēnijas. Trešo vietu konkursā dalīja deju grupa MUSH no Armēnijas un Talsu tautas nama deju kolektīvs TALSU KURŠI no Latvijas.

POLIGRODZIANIE, Polija 

AMBERD, Armēnija

“Festivāla “Sudmaliņas” konkursa dalībnieku priekšnesumi bija ļoti atšķirīgi, rādot katras kultūras mantojuma bagātību un raksturu, taču vienlaikus vērtēt šos sniegumus bija diezgan grūti – visu dalībnieku mākslinieciskais līmenis un tehniskais izpildījums bija patiesi augsts. Nākotnē konkursā aicinu nodalīt dziļi tradīcijā sakņotus priekšnesumus un stilizācijas. Man, skatoties kādu priekšnesumu, pirmais vērtēšanas kritērijs ir sajūtas – tas, vai dejotāju sniegums spēj aizraut un aizkustināt. Ne vienmēr būtiskākais ir tieši tehniskais izpildījums, taču prieks, ka šajā festivālā piedalījās augstas kvalitātes deju grupas, kuras nelika vilties, vērtējot no visdažādākajiem aspektiem. Esmu pārliecināts, ka žūrijai izdevās izvēlēties labākos,” stāsta žūrijas loceklis Petri Juhana Hoppu PhD, Tamperes universitātes Deju studiju profesors, Oulu Lietišķo zinātņu universitātes Kultūras un mākslas nodaļas vecākais lektors no Somijas.

TALSU KURŠI, Latvija

Konkursa žūrijas locekle baletmeistare, Sanktpēterburgas Valsts kultūras institūta Horeogrāfijas katedras vadītāja, docente, Olgas Spesivcevas prēmijas laureāte Zara Liangolfa no Krievijas par iespaidiem festivālā “Sudmaliņas” stāsta: “Šajā festivālā bija īpaši patīkama atmosfēra, un bija liels prieks vērot kā dalībnieki savstarpēji komunicē – izpalīdz viens otram, sadraudzējas. Skaista ir tradīcija – visiem dalībniekiem kopā nodejot latviešu tautas deju “Sudmaliņas”. Nākotnē festivālam “Sudmaliņas” vēlu kļūt vēl plašākam un daudzveidīgākam!”

MUSH, Armēnija

VIII Starptautiskajā tautas deju festivālā “Sudmaliņas” piedalījās deju grupas: MUSH (Armēnija), Ečmiadzinas klostera un AGBU (Vispasaules armēņu labdarības savienība) deju ansamblis AMBERD (Armēnija), Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātais kolektīvs Kultūras centra „Vitebska” deju ansamblis ĻJAVONIHA (Baltkrievija), Batumi kultūras nama Envera Habadzes vārdā nosauktais Valsts horeogrāfiskais ansamblis BATUMI (Gruzija), Čorlu pašvaldības turku tautas deju ansamblis (Turcija), IDEMM Folkloras centra deju kopa (Turcija), Poznaņas Tehnoloģiju universitātes tautas deju ansamblis POLIGRODZIANIE (Polija), kā arī kolektīvi no Latvijas - Rīgas Teikas vidusskolas un VEF Kultūras pils deju kopa ZALKTIS, Vidējās paaudzes deju kolektīvs ZALKTIS, Daugavpils novada Kultūras centra Tautas deju ansamblis LĪKSME un Talsu tautas nama deju kolektīvs TALSU KURŠI.

VIII Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” rīkotāji saka lielu paldies ikvienam dejotājam un kolektīva vadītājam, kas ar savu aizrautību festivāla nedēļu palīdzēja veidot tik bagātīgu un krāsainu!

Fotogrāfijas no festivāla “Sudmaliņas” norisēm var lejupielādēt šeit: http://www.sudmalinas.lv/jaunumi/sudmalinas-foto/

Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas" ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas. Latvijas Nacionālais kultūras centrs festivālu “Sudmaliņas” organizē no 1992. gada. Nākamais festivāls “Sudmaliņas” Latvijā notiks 2019. gada vasarā, turpinot šajā gadā iesākto konkursa formātu.