Festivālu "Sudmaliņas" atklās Pasaules deju lielkoncerts Dzintaru koncertzālē

2016. gada 2. jūlijā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā ar Pasaules deju lielkoncertu tiks atklāts VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas". Lielkoncertā ar dažādu zemju un kultūru deju rakstiem iepazīstinās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Biļetes uz VIII Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" atklāšanas koncertu jau nopērkamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā bilesuparadize.lv/events/perf/11657.

Lielkoncertā piedalīsies Deju grupa “Mush” un Ečmiadzinas klostera un AGBU (Vispasaules armēņu labdarības savienība) deju ansamblis “Amberd” no Armēnijas, Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātais kolektīvs Kultūras centra “Vitebska” deju ansamblis “Ļjavoniha”, Ķīnas Ziemeļrietumu universitātes nacionalitātēm etniskā mākslas grupa un Hunhe Haņi Ji mākslas grupa no Ķīnas, Tautas deju ansamblis “Poligrodzianie” no Polijas, Čorlu pašvaldības turku tautas deju ansamblis un IDEMM Folkloras centra deju kopa no Turcijas.

Stāstu par Latviju un sevi izdejos tautas deju ansambļi “Dancis”, “Gatve”, “Līgo”, “Rotaļa” un “Teiksma”. Latviešu horeogrāfu - Aijas Baumanes, Ulda Žagatas, Jāņa Ērgļa un Jāņa Purviņa radītās dejas, no kurām daudzas ir jau ierindotas klasikas zelta pūrā, vēstīs par vērtībām, ar kurām lepojamies savā zemē.

„Ja vēji liek griezties sudmalu spārniem un no graudiem, atmetot liekās pelavas, sudmalās maļas milti, tad dejotāji dejas sudmalās ir pārtapuši un spēruši soli pāri Laika slieksnim, kur dejā satiekas tautas sensenais viedums, šodienas enerģijas pulss un dejas jauda!”, stāsta koncerta režisore Dace Micāne-Zālīte.

2. jūlijā no plkst. 18.00 no Horna dārza pa Joma ielu līdz Turaidas ielai notiks festivāla “Sudmaliņas” dalībnieku gājiens.