FOTO - Tautas deju konkurss "Deviņvīru spēks" | 11.07.2019.

2019.gada 11.jūlijā VEF Kultūras pilī, Rīgā IX Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” dalībnieki mērojās spēkiem konkursā. Četrpadsmit deju grupu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Laureāti tiks paziņoti 14. jūlijā Liepājā festivāla noslēguma koncertā.

Fotogrāfijas no konkursa skatīt ŠEIT

Tautas deju grupu konkurss festivālā “Sudmaliņas” notika jau otro reizi. Ar diviem savas tautas horeogrāfiskajā un muzikālajā mantojumā balstītiem priekšnesumiem konkursā “Deviņvīru spēks” piedalījās 14 tautas deju grupas no Bulgārijas, Čīles, Indonēzijas, Indijas, Igaunijas, Kipras, Krievijas, Latvijas, Polijas, Serbijas un Ukrainas.

Konkursantu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, ko vadīja horeogrāfe, pedagoģiskā zinātņu doktore, XV un XVI Deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva (Latvija). Žūrijas locekļi: horeogrāfe, pedagoģe, savas deju skolas Barselonā dibinātāja Loida Graua (Spānija), Tartu Universitātes, Vīlandes Kultūras akadēmijas lektors, horeogrāfs un baletmeistars Pauls Bobkovs (Igaunija), Ukrainas nopelniem bagātais estrādes mākslas darbinieks, Borisa Grinčenko Kijevas universitātes horeogrāfijas katedras vecākais pasniedzējs Volodimirs Greks (Ukraina) un Jānis Ērglis (Latvija), horeogrāfs, dejas pedagogs, Deju svētku virsvadītājs un mākslinieciskais vadītājs, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

“Mēs daudz domājām, kādus vērtēšanas kritērijus izvirzīt, zinot, ka estētiskie ideāli katrai nācijai ir dažādi. Kā salīdzināt Indiju un Čīli? Tomēr žūrijas darbā nav runa par salīdzināšanu – mēs vērtējām katru gadījumu atsevišķi un centāmies saprast, vai  sniegums ir kvalitatīvs,” – tā žūrijas darbu raksturoja tās priekšsēdētāja Rita Spalva.

Žūrijas loceklis Volodimirs Greks no Ukrainas atzina, ka ir patīkami pārsteigts par to, ar kādu pietāti Latvijā izturas pret folkloru un tautas dejām: “Kuplais festivāla dalībnieku skaits patiešām veido īstus tautas deju svētkus, jau paguvu dalīties ar kolēģiem Ukrainā savā apbrīnā par lielisko, krāsaino atmosfēru,” viņš saka. “Konkursā mani visvairāk sajūsmināja tehnikas, kvalitatīvi izpildītu kustību simbioze ar tautas rakstura un autentiskuma atspoguļojumu dejā. Šis savienojums radīja ļoti patīkamu iespaidu, taču manus favorītus uzzināsiet festivāla noslēgumā.”

Konkursa laureāti – pirmās, otrās un trešās vietas uzvarētāji – tiks paziņoti 14. jūlijā Liepājā, kur laukumā pie koncertzāles “Lielais Dzintars” notiks festivāla izskaņas koncerts “Noslēpties aiz deviņām atslēgām”.