Festivāla "Sudmaliņas" atklāšanu skaties tiešraidē portālā TVNET

2016. gada 2. jūlijā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā ar Pasaules deju lielkoncertu tiks atklāts VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas". Tiešraidē no plkst. 19.00 portālā TVNET skaties uguns rituālu ar festivāla dalībnieku un mūzikas grupas “Lata Donga” piedalīšanos. Plkst. 19.30 Pasaules deju lielkoncerts tiešraidē no Dzintaru koncertzāles Jūrmalā. 

Lielkoncertā ar dažādu zemju un kultūru deju rakstiem iepazīstinās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Biļetes uz VIII Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" atklāšanas koncertu nopērkamas visās “Biļešu paradīze” kasēs, internetā bilesuparadize.lv/events/perf/11657 un Dzintaru koncertzāles kasē.

Lielkoncertā piedalīsies Deju grupa “Mush” un Ečmiadzinas klostera un AGBU (Vispasaules armēņu labdarības savienība) deju ansamblis “Amberd” no Armēnijas, Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātais kolektīvs Kultūras centra “Vitebska” deju ansamblis “Ļjavoniha”, Tautas deju ansamblis “Poligrodzianie” no Polijas, Čorlu pašvaldības turku tautas deju ansamblis un IDEMM Folkloras centra deju kopa no Turcijas.

Stāstu par Latviju un sevi izdejos tautas deju ansambļi “Dancis”, “Gatve”, “Līgo”, “Rotaļa” un “Teiksma”. Latviešu horeogrāfu - Aijas Baumanes, Ulda Žagatas, Jāņa Ērgļa un Jāņa Purviņa radītās dejas, no kurām daudzas ir jau ierindotas klasikas zelta pūrā, vēstīs par vērtībām, ar kurām lepojamies savā zemē.