Tallinas Brīvā laika pavadīšanas centra “Kullo” Tautas deju ansamblis SÕLEKE

Mākslinieciskā vadītāja: Ene Jakobsona

Ansamblis ,,Sõleke”  dibināts 1976. gadā Tallinas Brīvā laika pavadīšanas centrā ,,Kullo”. Tajā darbojas 250 dejotāji. Viņi apgūst dažādu stilu dejas, tomēr galvenais akcents tiek likts uz igauņu tautas dejām. ,,Sõleke” ir arī deju skola, kurā dejas mākslu iepazīst gan bērni, gan pieaugušie (no 4 līdz 40 gadu vecumam). Uz Rīgu dosies jauniešu deju grupa vecumā no 20 līdz 25 gadiem.

Lielu daļu ansambļa repertuāra veido deju skolotāji Ene Jakobsona, kas ir arī ,,Sõleke” dibinātāja un galvenā horeogrāfe, Helena Mariana Reimane un Jānika Līu. Daudzas šo horeogrāfu radītās dejas plūkušas laurus jaunrades deju konkursos. Ansambļa vadītāja Ene Jakobsona ir ieguvusi Tallinas pilsētas, Igaunijas Kultūras ministrijas un Igaunijas prezidenta balvas.

,,Sõleke” piedalās arī dažādos festivālos un konkursos ārpus Igaunijas robežām, kolektīvs pabijis Latvijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Austrijā, Polijā, Vācijā, Horvātijā, Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Ķīnā, Kanādā, ASV, Dienvidkorejā, Taizemē, Marokā un Krievijā.