Par mediju darbību festivālā „Sudmaliņas”

No 2016. gada 2. līdz 7. jūlijam Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Rundāles pils parkā notiks VIII Starptautiskais tautas deju festivāls - konkurss „Sudmaliņas”. Mediju darbības ērtībai, lūdzam akreditēties, aizpildot anketu.

Pēc elektroniskās anketas aizpildīšanas festivāla preses kartes var izņemt (uzrādot savu preses karti/apliecību) Latvijas Nacionālajā kultūras centrā Rīgā, Pils laukumā 4, 3. stāvā:

no 28.jūnija līdz 1.jūlijam no plkst. 10.00 līdz 17.30;

no 4. līdz 7.jūlijam no plkst. 10.00 līdz 16.00. 

Festivāla programma: www.sudmalinas.lv/programma/

Vairāki festivāla pasākumi ir pieejami bez maksas. Ieeja maksa Deju ansambļu koncertā "Deju soļi pasauli iegriež" Rundāles pils parkā saskaņā ar norises vietas cenrādi. Ieeja festivāla atklāšanas pasākumā - Pasaules deju lielkoncertā Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā un Noslēguma koncertā "Pasaules vēji mūsu dejās" Jelgavā, Pasta salā ar biļetēm (www.bilesuparadize.lv). Ieeja šajos pasākumos mediju pārstāvjiem, uzrādot festivāla preses karti, bez maksas!

Festivālā “Sudmaliņas” notiks koncerti brīvdabā un koncertzālēs, labdarības koncerti pansionātos un rehabilitācijas centros, kā arī dalībnieku gājiens. Pirmo reizi festivāla vēsturē plānots deju grupu konkurss, to vērtēs starptautiska žūrija.

Festivālā piedalīsies tautas deju ansambļi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Festivāla viesi – Latvijas ansambļi “Dancis”, “Gatve”, “Līgo”, “Rotaļa” un “Teiksma”.

Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas" ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā. Latvijas Nacionālais kultūras centrs festivālu “Sudmaliņas” rīko no 1992. gada. Festivāla idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte.