Šonedēļ Latvijā sākas VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas"

Ar krāšņu Pasaules deju lielkoncertu Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā sestdien, 2.jūlijā sāksies VIII Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Festivāla koncerti līdz 7.jūlijam norisināsies Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Rundāles pils parkā. Festivālā “Sudmaliņas” šogad piedalīsies tautas deju ansambļi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas.

Sestdien, 2.jūlijā plkst. 18.00 no Horna dārza pa Jomas ielu līdz Turaidas ielai Jūrmalā notiks festivāla “Sudmaliņas” dalībnieku gājiens. Plkst. 19.30 Pasaules deju lielkoncertā Dzintaru koncertzālē ar dažādu zemju un kultūru deju rakstiem iepazīstinās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Koncerta viesi - tautas deju ansambļi “Dancis”, “Gatve”, “Līgo”, “Rotaļa” un “Teiksma”. Biļetes uz festivāla atklāšanas koncertu SIA “Biļešu paradīze” kasēs, internetā bilesuparadize.lv/events/perf/11657, kā arī Dzintaru koncertzāles kasē.

Svētdien, 3.jūlijā plkst. 17.00 Dzintaru koncertzālē notiks Deju ansambļu konkurss, kurā festivāla dalībnieki izpildīs divas dejas, kuras balstītas savas tautas horeogrāfiskajā un muzikālajā mantojumā. Festivāla „Sudmaliņas” norisē konkurss iekļauts pirmo reizi, un to vērtēs starptautiska žūrija. Ieeja bez maksas.

Pirmdien, 4.jūlijā festivāla dalībnieki dosies uz Rīgas Sociālās aprūpes centru „Mežciems” un rezidenci „Dzintara melodija” Rīgā, kā arī uz Nacionālo rehabilitācijas centru „Vaivari” Jūrmalā, kur sniegs labdarības koncertus.

Otrdien, 5.jūlijā ikviens aicināts uz Vērmanes dārzu Rīgā, kur no plkst. 10.00 līdz 20.00 norisināsies Latvisko labumu tirgus. Plkst. 12.00 un 18.00 festivāla dalībnieki aicinās uz koncertiem “Danco dievs ar pērkonu”. Ieeja bez maksas.

Trešdien, 6.jūlijā plkst. 18.00 Rundāles pils parka Zaļais teātris pārtaps par brīvdabas skatuvi. Koncerta “Deju soļi pasauli iegriež” skatītāji varēs izbaudīt pasaules daudzveidīgo tautu deju bagātību. Apmeklētājiem jāiegādājas ieejas biļete Rundāles pils parkā.

Ceturtdien, 7.jūlijā festivāla Noslēguma koncertā "Pasaules vēji mūsu dejās" Pasta salā Jelgavā Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas deju ansambļi izdejos spilgtākās dejas. Noslēguma koncertā notiks arī festivāla „Sudmaliņas” deju konkursa laureātu apbalvošana. Biļetes SIA "Biļešu paradīze" kasēs, internetā bilesuparadize.lv/events/perf/11787, kā arī koncerta norises vietā.